Česko - polská integrace krizového řízení a prevence

     Projekt je tématicky zaměřen na sdílení zkušeností a znalostí v oblasti krizového řízení a prevence. V rámci projektu proběhnou tři samostatné aktivity, které jsou zaměřeny na praktickou a na teoretickou stránku oblasti krizového řízení a mimořádných situací.

     Do projektu jsou zapojeny tři partnerské subjekty: předkladatel žádosti a garant finančního zajištění Město Jilemnice, projektový partner Jilemnicko-svazek obcí (organizační, administrativní a realizační pomoc) a město Jelenia Góra jako polský projektový partner. Projekt si klade za cíl seznámit subjekty krizového řízení a prevence na obou stranách hranice se způsoby a metodami práce svých kolegů, předat si vzájemně své zkušenosti a seznámit přeshraniční partnery s novinkami a zvláštnostmi práce v oblasti působnosti každého subjektu.  Z tohoto důvodu jsou v rámci projektu připraveny dva samostatné  odborné workshopy pro české a pro polské zástupce složek krizového řízení a prevence a v závěru jedna společná konference.

     Druhým cílem projektu je zvýšení propojení práce jednotlivých složek vzájemně mezi sebou a křížově v rámci příhraniční spolupráce. Provázanost činnosti mezi subjekty zaměřenými na ochranu lidského života, zdraví a majetku je na území protnutém státní hranicí přímo nezbytná, neboť krizové stavy a kriminalita nejsou jevy lokálně vymezené jedním státem. Z tohoto důvodu je vzájemná integrace (jak metodická, tak personální) důležitou aktivitou. Naplánované společné školení a ukázky dobré praxe včetně sdílení zkušeností je pak jednoznačně  její nedílnou součástí.

    Třetím cílem projektu je zvýšit informovanost dětí o možných rizicích a způsobu jejich předcházení či řešení následků sociálně patologického chování a krizových jevů prostřednictvím tematického pracovního sešitu, který vyjde oboujazyčně. Tento sešit je zdarma určen pro  děti ze základních škol ORP Jilemnicko a základních škol Jelení Hory ( 1. – 2. třída).

     Do projektu  jsou zapojeny následujících subjekty, z jejichž řad bude vytvořena cílová skupina účastníků projektu: Městská policie Jilemnice, Městská policie Rokytnice nad Jizerou, Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Jilemnice, Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Rokytnice nad Jizerou, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, Police ČR Libereckého kraje, Preventivně informační skupina Policie ČR Semily, Krizové řízení Města Jilemnice, KRNAP a obdobné subjekty na polské  straně.

  • Harmonogram realizace projektu: 01/2013 - 07/2013
  • Celkové uznatelné náklady projektu: 11 406,66 Eur
  • Příspěvek ze strukturálního fondu ERDF: 9 695,66 Eur
  • Příspěvek Města Jilemnice: 1 711 Eur

                       

 

 

Menu

Hodnocení areálu Aldrov ve Vítkovicích

http://hodnoceni.holidayinfo.cz/evalform.php?campaign=zima2016&lang=cz&localias=vitkovice

Najdete nás také na facebooku!

Pokud chcete být o dění
v našem regionu informováni
i prostřednictvím moderních
technologií, přidejte si
Jilemnicko - svazek obcí
na facebooku!

https://www.facebook.com/jilemnicko/
facebook-Logo.jpg

Partnerské město Karpacz

www.karpacz.pl

Za finanční podporu děkujeme:

www.csadsm.cz

www.cutisin.cz

Řeznictví U Martinů Jilemnice - S&M Soukupovi

DSCF1237.JPG

PEKAŘSTVÍ STUDENEC - JOSEF HAMÁČEK

 

JATKA, ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ, MIROSLAV NOSEK - STUDENEC

www.reznictvistudenec.cz

Vyhledat v textu

23. 9. Berta

Zítra: Jaromír

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ!

Hlasujte pro svého favorita:

http://www.vyfotsisvejilemnicko.cz/

Webový portál pro komunitní kompostování

KOMPOSTARNAJIL.jpg
www.kompostovanijilemnicko.cz

Televize Krkonoše

http://www.televize-krkonose.cz

Turistický portál

http://jilemnicko-so.cz/turistika

Partnerský mikroregion

www.krkonose.eu

http://www.region-krkonose.cz/

Interní rezervační systém

http://jilemnickoso.otherwise.cz/

Rezervační systém vývozu

http://rezervace.kompostovanijilemnicko.cz/

Návštěvnost stránek

177180