Milí obyvatelé a návštěvníci Jilemnicka,

srdečně Vás zveme na letošní jubilejní 5. ročník Krakonošových letních podvečerů. Když před pěti lety vznikla myšlenka uspořádat letní festival regionální kultury a tradic, všichni doufali, že se tento festival  podaří udržet i v dalších letech. Přestože začátky byly odvážné (první přehlídka Krakonošovy letní podvečery trvala dlouhých 7 dní), její dnešní zkrácená podoba jistě není neúspěchem. Naopak věříme, že všechny čtyři dny jsou nabité zajímavým programem pro každou věkovou kategorii i příznivce rozdílných žánrů. Krakonošovy letní podvečery se taktéž usadily v již tradičním termínu, kterým je třetí týden v měsíci červenci, nejinak je tomu i letos.

Protože se ale jedná o již zmiňovaný jubilejní ročník, přichystali jsme pro Vás zajímavé změny. První a zásadní je přesun z Masarykova náměstí na náměstí Tyršovo –zde jde o změnu dočasnou, která je nezbytná z důvodu probíhajících rekonstrukčních prací v samém centru Jilemnice. Další změny však budou již trvalé a věříme, že je oceníte.

Na podzim loňského roku jsme si stanovili cíl – získat pro naši přehlídku finanční podporu z programů Evropské Unie, konkrétně z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika. Podařilo se, úspěšný projekt nese název „Krakonošovy letní podvečery bez hranic“. V rámci jeho realizace proběhnou tři následující ročníky Krakonošových letních podvečerů a také bude pořízen turistický průvodce naším regionem ve dvoujazyčné podobě. Důležitým prvkem projektu je partnerství s polským městem Karpacz, které se počínaje letošním ročníkem bude prezentovat jako nedílná součást Krakonošových letních podvečerů. Našim partnerům bude věnován páteční podvečer a doufáme, že jejich vystoupení podpoříte svou účastí stejně hojně, jako vystoupení svých přátel, sousedů a známých.

Letošní program bude opět probíhat na dvou místech, kterými jsou Tyršovo náměstí a areál zámeckého parku.  Kromě účastníků z Karpacze a Jilemnicka budete mít možnost shlédnout vystoupení amatérských umělců z regionů nám nejbližších – Mikroregionu Pojizeří, Mikroregionu Kozákov, Svazku obcí Východní Krkonoše a Krkonoš – svazku měst a obcí. Program bude již tradičně doplněn ukázkami rukodělné výroby v našem řemeslném městečku. Zde budete mít možnost seznámit se s tradičními krkonošskými výrobky a potěšit malým dárečkem sebe či své nejbližší. Připraven je i doprovodný program, který bude obsahovat rozšířené prohlídky Jilemnice, romantické noční prohlídky zámku, jízdy na žebřiňáku i v kočáře a pro nejmenší i Kulíškovu hernu. V pátek pak bude velkým lákadlem ochutnávka regionálních jídel z polské strany Krkonoš.

Věříme, že pátý ročník Krakonošových letních podvečerů bude vydařený stejně jako ročníky minulé a že i díky novému partnerství Vám budeme moci nabídnout nevšední zážitky a chvilky příjemného odpočinku při dobrém jídle a pití za dlouhých letních podvečerů.

 Na Vaši návštěvu se těší zástupci Jilemnicka – svazku obcí a města Karpacz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Hodnocení areálu Aldrov ve Vítkovicích

http://hodnoceni.holidayinfo.cz/evalform.php?campaign=zima2016&lang=cz&localias=vitkovice

Najdete nás také na facebooku!

Pokud chcete být o dění
v našem regionu informováni
i prostřednictvím moderních
technologií, přidejte si
Jilemnicko - svazek obcí
na facebooku!

https://www.facebook.com/jilemnicko/
facebook-Logo.jpg

Partnerské město Karpacz

www.karpacz.pl

Za finanční podporu děkujeme:

www.csadsm.cz

www.cutisin.cz

Řeznictví U Martinů Jilemnice - S&M Soukupovi

DSCF1237.JPG

PEKAŘSTVÍ STUDENEC - JOSEF HAMÁČEK

 

JATKA, ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ, MIROSLAV NOSEK - STUDENEC

www.reznictvistudenec.cz

Vyhledat v textu

25. 9. Zlata

Zítra: Andrea

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ!

Hlasujte pro svého favorita:

http://www.vyfotsisvejilemnicko.cz/

Webový portál pro komunitní kompostování

KOMPOSTARNAJIL.jpg
www.kompostovanijilemnicko.cz

Televize Krkonoše

http://www.televize-krkonose.cz

Turistický portál

http://jilemnicko-so.cz/turistika

Partnerský mikroregion

www.krkonose.eu

http://www.region-krkonose.cz/

Interní rezervační systém

http://jilemnickoso.otherwise.cz/

Rezervační systém vývozu

http://rezervace.kompostovanijilemnicko.cz/

Návštěvnost stránek

178036