Pomáhej, když můžeš!

 

     Příprava a realizace projektů je sama o sobě věc velmi zajímavá, o to však zajímavější, pokud cílovou skupinu tvoří děti. Již v roce 2007 jsme se pokusili připravit projekt pro ty nejmenší a zpětně můžeme říci, že se nám podařil. Při jeho realizaci jsme byli často oslovování, zda chystáme něco zajímavého i pro starší ročníky, a proto jsme se rozhodli v  roce 2008  přichystat projekt pro žáky pátých tříd. O jeho zaměření nebyla dlouhá diskuze. Jednoznačně jsme se shodli na tématice první pomoci, neboť je to věc podceňovaná avšak nesmírně důležitá.  Může se s ní setkat každý z nás, a to jak v pozici záchranáře, tak i v pozici zachraňovaného. Vždyť není nic horšího, než nevědět si v tak důležité životní situaci rady, nebo se setkat s někým, kdo nebude schopen nám pomoc poskytnout.

 

    Protože žáci pátých tříd ještě neprobírají problematiku biologie natolik dopodrobna, zvolili jsme jako podtitul projektu slovíčko „improvizace“. V semináři, který děti v průběhu května a června navštěvovaly, byly  seznámení s technikou první pomoci v situacích, kdy nejsou vybaveni potřebným profesionálním materiálem a musí si umět poradit s věcmi, které jsou v daném okamžiku k dispozici.

 

    Projekt „Pomáhej, když můžeš!“ je nastaven v rozsahu 5-ti dní, kdy každý jeden den byl věnován vybrané skupině žáků z jedné či více škol v rámci celého Jilemnicka. V dopoledních hodinách probíhal praktický nácvik spolu s nezbytným teoretickým výkladem, v odpoledních hodinách pak děti navštívily stanici zdravotnické záchranné služby, která sídlí v areálu MMN Jilemnice. V rámci této exkurze děti poznávavaly vnitřní zařízení a vybavení sanitního vozu a seznamövaly se i se způsobem práce záchranářů. Aby účast na seminářích byla pro děti pestrá, získávaly všichni červená trička s logem projektu a barevné šňůry na klíče.

 

   Projekt byl realizován díky partnerství Města Jilemnice a Jilemnicka – svazku obcí. Významnou finanční podporu zajistil Liberecký kraj prostřednictvím Grantového fondu. Zdárný průběh byl nebyl možný ani bez partnerství se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje. Všem těmto subjektům patří velké poděkování za jejich podporu.

 

  

 Doufáme, že účastnící se děti budou mít kromě zajímavého zážitku i spoustu nových znalostí, které jim umožní v krizové situaci reagovat tak, jak by měl umět každý z nás. Závěrem však vyslovíme přání, aby i přes nově získané  poznatky,  nebyli nikdy osobně účastníky situace, kdy bude zapotřebí je rychle a přesně použít.

 

 

 

 

Menu

Hodnocení areálu Aldrov ve Vítkovicích

http://hodnoceni.holidayinfo.cz/evalform.php?campaign=zima2016&lang=cz&localias=vitkovice

Najdete nás také na facebooku!

Pokud chcete být o dění
v našem regionu informováni
i prostřednictvím moderních
technologií, přidejte si
Jilemnicko - svazek obcí
na facebooku!

https://www.facebook.com/jilemnicko/
facebook-Logo.jpg

Partnerské město Karpacz

www.karpacz.pl

Za finanční podporu děkujeme:

www.csadsm.cz

www.cutisin.cz

Řeznictví U Martinů Jilemnice - S&M Soukupovi

DSCF1237.JPG

PEKAŘSTVÍ STUDENEC - JOSEF HAMÁČEK

 

JATKA, ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ, MIROSLAV NOSEK - STUDENEC

www.reznictvistudenec.cz

Vyhledat v textu

25. 9. Zlata

Zítra: Andrea

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ!

Hlasujte pro svého favorita:

http://www.vyfotsisvejilemnicko.cz/

Webový portál pro komunitní kompostování

KOMPOSTARNAJIL.jpg
www.kompostovanijilemnicko.cz

Televize Krkonoše

http://www.televize-krkonose.cz

Turistický portál

http://jilemnicko-so.cz/turistika

Partnerský mikroregion

www.krkonose.eu

http://www.region-krkonose.cz/

Interní rezervační systém

http://jilemnickoso.otherwise.cz/

Rezervační systém vývozu

http://rezervace.kompostovanijilemnicko.cz/

Návštěvnost stránek

178033